No niin, taas ollaan samassa kusessa kuin joskus aikaisemminkin A2 Terminatorin kanssa. Eli ei saa koneelta yhteyttä maineriin
Ei ymmärrä mikä tässä taas mättää? Vaikka kuinka yrittäis vääntää routerin ja koneen asetuksia niin ei onnistu! Taas myös kyseessä 3G reititin, mutta kuten edellisenkin kanssa, ei ongelma ollut siinä onko adsl vai mobiililaajakaista.
Jos jollain haluja yrittää antaa jonkinlaista vinkkiä tai suoraa “tee näin”-ohjetta niin kaikki otetaan kiitollisuudella vastaan!
Sen voin vain sanoa että laite on otsikonmukainen ja led-näytössä lukee IP 192.168.1.99 ja lämpötilat … muusta en tiedä enää paskaakaan tässä tuntien vääntämisen jälkeen :-\
Erikoisinta tässä on se että samassa reitittimessä pyörii kolme muuta maineria ilman mitään ongelmaa…
Jos haluaa puhelimitse jeesaa niin aina parempi: 0466586982