Myydään bitcoineja markkinahintaan nopealla toimituksella (osuuspankki, SEPA)

Mikäli olet onnekas osuuspankin asiaks, saat localbitcoins-ilmoituksemme kautta bitcoineja hyvin nopeasti (~10min) markkinahintaan, kunhan osto tapahtuu päiväsaikaan. Muiden pankkien asiakkaat voivat myös ostaa kauttamme, mutta koska siirrot eri pankkien välillä ovat hitaampia hinnassa on pieni preemio.

Osuuspankkien asiakkaille: https://localbitcoins.com/ad/12979/purchase-bitcoin-bank-osuuspankki-finland

Muiden pankkien asiakkaille: https://localbitcoins.com/ad/4204/purchase-bitcoin-sepa-eu-bank-transfer-finland

Aloittelevilla käyttäjillä on yläraja kertaostolle, joka kasvaa sitä mukaa kun voluumia tulee lisää.

Ainiin, bitcoineja on luonnollisesti tarjolla vain rajoitetusti.

Miksi kaikki ei käytä Nordeaa ;D

Kysymys kuuluisi ennemminkin että miksi pankit saavat pantata ihmisten rahoja.
Teknisesti rahojen olisi täysin mahdollista siirtyä pankista toiseen samantien.

Ihan nopeaan tahtiin on mennyt bitcoinit markkinoille, mutta vielä on reilusti bitcoineja jäljellä. Vapun jälkeen avaan vielä käteisvaihtopisteen (josta tosin sitten onnistuu ainoastaan osto).

Menekin takia hintaa tarkistettu ylöspäin. Hinta tosin tulee alas taas jossain vaiheessa, kun tarvetta euroille tulee enemmän.

Nyt myös käteisostot mahdollisia arkipäivisin osoitteessa Kolmas Linja 7, Helsinki: https://localbitcoins.com/ad/753

Hintoja taas tarkistettu alaspäin, sillä kohta pitää taas päästä bitcoineista eroon. Kaupankäynnin määrän mukaan hinnat saattavat mennä alkuviikosta taas markkinahintoja vastaaviksi tai alle.

Nyt hinnat ovat hieman markkinahintoja alempana. Linkit:

Osuuspankilla: https://localbitcoins.com/ad/12979/purchase-bitcoin-bank-osuuspankki-finland
Muista pankeista: https://localbitcoins.com/ad/4204/purchase-bitcoin-sepa-eu-bank-transfer-finland

Käteismyynnistä sen verran, että tällä hetkellä minulla on melko kiireistä, joten tapaamisen järjestäminen voi olla hieman tuurista kiinni. Pahoittelut tästä!