Olemme olleet hiljaisia viime päivinä ja se johtuu siitä, että olemme valmistelleet suurta ja mahtavaa jouluarvontaa!
Arvonnassa on palkintoina Nexus 7 tablet-tietokone, Raspberry Pi tuotepaketti ja lisäksi jaamme 10 bitcoinia sadan onnekkaan kesken. Palkintojen yhteisarvo on noin 500 euroa ja osallistuminen on ilmaista.
Tarkemmat tiedot ja ohjeet osallistumiseen löytyvät täältä:
Jos on jotain kysyttävää arvontaan liittyen niin tämä on hyvä paikka kysyä!
[quote=“Technomage, post:1, topic:454”]Olemme olleet hiljaisia viime päivinä ja se johtuu siitä, että olemme valmistelleet suurta ja mahtavaa jouluarvontaa!
Arvonnassa on palkintoina Nexus 7 tablet-tietokone, Raspberry Pi tuotepaketti ja lisäksi jaamme 10 bitcoinia sadan onnekkaan kesken. Palkintojen yhteisarvo on noin 500 euroa ja osallistuminen on ilmaista.
Tarkemmat tiedot ja ohjeet osallistumiseen löytyvät täältä:
Jos on jotain kysyttävää arvontaan liittyen niin tämä on hyvä paikka kysyä![/quote]
Jaettu ja tykätty Facebookissa, sekä osallistuttu bittiraha tunnuksien kanssa myös.
Toivotaan, että sana leviää!
Tuo twiittaus-pojojen saanti toimii atm tosi härösti (tai ei toimi ollenkaan). Kun tuosta arvonnasta twiittaa ja laittaa siitä linkin tuohon arvontaan, niin tuo hässäkkä näyttää tämän päivän lipukkeiden määräksi 6/6 ja kokonaismääräksi 144. Sitten jos refressaa sivun niin ne kaksi twiittauslipuketta ovat kadonneet sekä päivän saldosta että kokonaissaldosta… Selaimena 64-bit Opera 12.
En osaa sanoa tuohon vielä oikein mitään, kokeile myöhemmin uudestaan ja jos vieläkin pissii niin laita mulle vaikka privana jotain tietoja niin tutkiskelen sun entryjä. Jos se pahasti bugittaa niin voin ottaa tuon Rafflecopterin supporttiin yhteyttä, siellä ollaan aika aktiivisia sillä puolella.
Tuo aika ajoin lagittelee hieman, koska tuo alusta taitaa olla melko suosittu näin joulun aikaan. Me ei olla ainoita, jotka järjestää arpajaisia siellä.
Sellainen käytännön muutos tehtiin tähän arvontaan, että Facebook-tykkäys ei ole enää pakollinen. Mikään tapa hankkia lippuja ei ole enää pakollinen vaan kisaan pääsee mukaan suorittamalla niistä minkä tahansa.
Aiemmin piti tehdä tuo Facebook-tykkäys ennen kuin pystyi tekemään mitään muuta.
Tämä muutos tehtiin sen takia, että kaikki eivät käytä Facebookia ja ei ole oikein, että he eivät pääse osallistumaan.
Arvontaan on lisätty uusi palkinto, Bitcoin-solmioneula (arvo 25 €)!
Muistutan siitä, että arvontaan voi saada lisälippuja kerran päivässä twiittaamalla siitä. Tämän päivän twiitti on “@Bittirahafi järjestää jouluarvonnan, jossa palkintojen arvo on noin 500 euroa eikä osallistuminen maksa mitään! https://bittiraha.fi/jouluarvonta” (esimerkki: https://twitter.com/Technom4ge/status/280312060854824960). Twiitit rekisteröidään arvontatyökalun avulla.
Lisäksi tässä arvonnassa on toiminto, jota kovin moni ei ole tajunnut toistaiseksi hyödyntää. Arvontatyökalu antaa kaikille osallistujille oman referral-linkin, ja jos sen kautta tulee uusia osallistujia, saa referroija jokaisesta yhden lisälipun. Maksimissaan 10 lisälippua yhteensä.
Arvontatyökalun näyttämä maksimilippumäärä ei kuvaa todellista maksimäärää eikä edes lippujen oikeaa kokonaismäärää. Siinä on kyse päivittäisestä lippukiintiöstä. Eli jos sinulla näkyy 6/6 ja se muuttuu 4/6, on sinulla edelleen lippuja 6, mutta voit tienata tänään 2 uutta lippua twiittaamalla arvonnasta uudestaan.
Vaikka et käyttäisi twitteriä niin voit hankkia lisää lippuja kavereita suosittelemalla, joka tapahtuu käyttäen uniikkia referral-linkkiäsi. Suurin lippumäärä yhdellä osanottajalla taitaa olla 12 tällä hetkellä ja keskiarvo osanottajien kesken on 2,5 lippua.
Toinen selvennys liittyy palkintoihin. Yksi osanottaja voi voittaa useita palkintoja. Pääpalkintoja emme kuitenkaan anna samalle osanottajalle enempää kuin yhden. Voit siis parhaimmassa tapauksessa voittaa 300 euron arvoisen pääpalkinnon ja lisäksi ilmaisia bitcoineja useitakin kertoja.
Arvonnan kohokohta on voittajien julkaisu, joka tapahtuu jouluaattona klo 12. Voittajat julkaistaan Facebookissa ja tässä forum-ketjussa. Voittajille ilmoitetaan tietenkin myös sähköpostitse.
Julkaisua varten on luotu oma tapahtuma Facebookiin, kaikki mukaan!
Jeps. Mahdollisuudet voittaa jotain ovat todellakin hyvät keskimääräisellä osallistujalla, jolla on noin 4 lippua.
Muutama tunti aikaa osallistua vielä. Bittirahan Facebook-sivun tykkäykset ovat kohta menossa yli 500:n! Me ollaan Mt. Goxin jälkeen eniten tykätty Bitcoin-palvelu maailmassa.
Bitcoin Magazine poikkeuksena, mutta tiedän heidän ostaneen tykkäyksiä tuhatmäärin. Sitä ei lasketa. Meidän tykkäykset ovat melko “legit”.
Nexus 7 tablet-tietokoneen voitti Samuli S.
Raspberry Pi tuotepaketin voitti Tytti M.
Bitcoin-solmioneulan voitti Tatu K.
Ilmaisia bitcoineja voitti liian moni mainitaksemme jokaista nimeltä tässä, joten katsokaa itse oletteko voittajia! Jos nimenne on listassa useasti, tarkoittaa se sitä että saatte bitcoin-palkinnon useaan kertaan.
Onnea voittajille ja kiitokset kaikille osallistumisesta! Voittajiin ollaan yhteydessä sähköpostitse 48 tunnin kuluessa.
Tuolla voittajalistassa näkyy nimeni, Antti L., kahteen kertaan, ja jos nyt oikein muistan, niin ainakin toinen niistä lippunumeroista oli minun lippuni numero (kuusi lippua minulla oli yhteensä), tarkemmin sanottuna 580. Mitään ilmoitusta voitosta ei kuitenkaan ole kuulunut sähköpostiin tai muuallekaan. Tosin en tiedä, miten sähköpostiin olisi mitään voinutkaan tulla, kun kirjauduin arvontaan Facebook-tunnuksella, sähköpostiosoitteeni ei ole Facebookissa julkinen ja olen Facebookin asetuksista estänyt kaikki mahdolliset sähköposti-ilmoitukset (eli Facebook tai Facebook-sovellukset eivät voi lähettää sähköpostiini mitään), eikä sitä kysytty arvontaan osallistuessa. Jos siis voitin sen 0,1 tai 0,2 btc, niin miten pääsen käsiksi niihin?
Kukaan ei ole vielä saanut ilmoituksia voitoistaan, paitsi päävoittajat. Meillä on tiimi ollut pitkälti joululomalla ja on kestänyt odotettua kauemmin saada käytännön asiat kuntoon liittyen noiden bitcoinien jakeluun.
Tänään vähän illemmalla lähtee sähköpostit kaikille. Pahoittelut myöhästymisestä.